Jak rozbawić pokoje dziecięce

Szukamy sprawdzonego sposobu jak rozbawić pokoje dziecięce. Chcemy nadać przestrzeni dziecięcej beztroskiego charakteru. Chcemy, aby odzwierciedlał temperament naszych dzieci, które kochają, kiedy coś ciekawego wokół nich się dzieje.

Kolor zapewnia beztroskie dzieciństwo

Spokojny i pełen harmonii klimat czasami warto zostawić w salonie, kuchni czy sypialni. W pokoju dziecięcym nie zawsze się sprawdzają stonowane kompozycje. Dzieciaki potrzebują mocnych, różnych kolorów, które inspirują do najlepszej zabawy na świecie.

Jak dobierać kolory w pokoju dziecięcym

W pokoju dziecięcym możemy się świetnie bawić kolorem. Jednak na początku tworzenia stylizacji wybierzmy dwie, trzy główne tonacje. Więcej ostrych barw może tylko wprowadzić niezaplanowany chaos i poczucie ciągłego bałaganu. Do dobrze grających ze sobą mocnych kolorów dobierzmy biel na ścianach, która idealnie sprawdzi się w roli „wyciszacza” intensywnych barw.

Kilka wzorzystych i mocno kolorowych dekoracji, które pomogą i zainspirują w doborze elementów składających się na aranżację pokoju dziecięcego:

Aufgeklebte Flugzeuge, bunte Wanduhr und Retro-Vorhang mit farbigen Kreisen hinter Kinderbett

via roomido.com

pokoje-dzieciece-radosne6

via roomido.com

Jungenzimmer mit Bett, rotem Spind und Kommode mit bunten Schubladen

via roomido.com

Klassiker Schaukelstuhl neben Kindergitterbett und weisses Sideboard an Wand mit Schmetterlingmotiven in sonnigem Kinderzimmer

via roomido.com

pokoje-dzieciece-radosne4

via kreativliste.de

pokoje-dzieciece-radosne5

via roomido.com

Emilia Pietrzyk

Dodaj komentarz