Drewniana półka, od której wszystko się zaczęło

Inspiracją do zbudowania rodzinnej firmy Willow and Wood stała się półka. Jednak to nie był i nie jest także dziś zwykły przedmiot. Drewniana półka z wieszakami została wykonana przez tatę 20 lat temu na specjalne zamówienie córki.  Ten wyjątkowy mebel stoi do tej pory w domu swojej pierwszej właścicielki. Choć był już przemalowywany kilkakrotnie, to nie widać na nim żadnych oznak zniszczenia. Nadal służy jako półka do przechowywania skarbów tych mniejszych i większych.

dekoracje w pokoju dziecięcym_babyanddesign2

Willow and Wood

Filozofia firmy Willow and Wood

Willow and Wood opiera swoją filozofię na trzech filarach:

 • jakość
 • handmade
 • funkcjonalność
 • piękno

Można jeszcze dodać miłość. Bowiem do każdego z nowych produktów projektanci podchodzą z ogromnym uczuciem i myślą, że ma on służyć nie jednemu, ale przynajmniej dwóm, trzem pokoleniom.

 

dekoracje w pokoju dziecięcym_babyanddesign3

Willow and Wood

W czym tkwi siła rodzinnej firmy

Siłą rodzinnej firmy Willow & Wood jest jej podejście do wytwarzanych produktów. Przede wszystkim projektanci dbają o wysoką jakość, praktyczność oraz nieskazitelną estetykę. Wszystko to po to, aby każdy z wyrobów handmade był długowieczny i ponadczasowy.

 

dekoracje w pokoju dziecięcym_babyanddesign5

Willow and Wood

Jak powstają produkty Willow and Wood

Przedmioty użytkowe Willow and Wood projektowane są w warsztatach Australii w Sydney. Wszystkie prototypy są wykonywane ręcznie. Kiedy przejdą test, że są jakościowo dobre, funkcjonalne i piękne, mogą być produkowane na szerszą skalę przez rzemieślników w Wietnamie.

 

dekoracje w pokoju dziecięcym_babyanddesign6

Willow and Wood

dekoracje w pokoju dziecięcym_babyanddesign7

Willow and Wood

 

dekoracje w pokoju dziecięcym_babyanddesign8

Willow and Wood

 

dekoracje w pokoju dziecięcym_babyanddesign9

Willow and Wood

dekoracje w pokoju dziecięcym_babyanddesign10

Willow and Wood

dekoracje w pokoju dziecięcym_babyanddesign11

Willow and Wood

 

dekoracje w pokoju dziecięcym_babyanddesign12

Willow and Wood

 

 

Jakie grafiki na ścianę do pokoju dziecięcego

Pokoje dziecięce potrzebują wyróżniających się dekoracji. Grafiki na ścianę z ulubionymi przez dzieci zwierzętami są idealnym pomysłem na to, aby rozbawić domową przestrzeń. Z artystycznymi wydrukami w ozdobnych ramkach pokój nie tylko dla maleństwa, ale także dla starszych dzieci staje się bardziej przytulny. Zwierzęta małe i duże ładnie prezentują się na ścianach. Na twarzach dzieci pojawia się uśmiech, kiedy patrzą na puszystego królika, ciekawskiego kota lub na inne ulubione zwierzątko.

zwierzeta_na_grafike_babyanddesign5

CocoAndJames

Grafiki na ścianę dla dzieci – gdzie szukać inspiracji

Bogactwem inspiracji grafik na ścianę jest z pewnością pinterest. Wysokiej jakości wydruki, które można zakupić w przystępnej cenie, łatwo znajdziesz na etsy.com. Podpowiadamy, że grafiki warto zamówić na matowym papierze, który ładnie będzie się prezentował pod szklaną oprawą. Jeśli planujesz zawiesić na ścianie więcej niż jedną grafikę, wybierz wydruk w mniejszym rozmiarze.

Najpopularniejsze motywy zwierząt

Zastanawiasz się, jakie zwierzęta najpiękniej będą się prezentować na ścianie w dziecięcym pokoju? Oto lista najczęściej wybieranych motywów na grafiki dla dzieci w sklepiku CocoAndJames:

 

 • Królik
 • Niedźwiedź
 • Kot
 • Jeleń
 • Pies
 • Słoń
 • Lis
 • Żyrafa
 • Koń
 • Kangur
 • Lew
 • Sowa
 • Pingwin
 • Niedźwiedź polarny,
 • Wiewiórka
 • Wilk

CocoAndJames projektuje czarno-białe grafiki. Dzięki uniwersalnym kolorom obrazy z motywami zwierząt doskonale się prezentują na ścianach w stonowanych kolorach, ale także na wzorzystych tapetach.

zwierzeta_na_grafike_babyanddesign1

CocoAndJames

zwierzeta_na_grafike_babyanddesign2

CocoAndJames

zwierzeta_na_grafike_babyanddesign3

CocoAndJames

zwierzeta_na_grafike_babyanddesign4

CocoAndJames

Jak urządzić mały pokój dla maleństwa

Mały pokój dla maleństwa może stać się cudownym miejscem. Przekonuje nas o tym aranżacja przestrzeni zaprojektowanej dla małej Julii zamieszczona na  łamach bloga lestrouvaillesdalma. Co w niej urzeka? Minimalistyczne podejście do koloru. Czarno-białe dodatki, dekoracje i tekstylia urozmaicają i dynamizują pokój maleństwa w wesoły sposób. Przestrzeń nawiązuje do minimalistycznego stylu rodem ze Skandynawii oraz retro. Stylowa, bardzo pojemna i wygodna w użytkowaniu komoda to klasyk wśród mebli. Czarno-białe wnętrze skutecznie ocieplają takie elementy, jak: wiklinowe kosze, drewniane półki czy wiklinowe lustro.

pokój dla maleństwa

via lestrouvaillesdalma

Kolorowe pompony jako ozdoba na koszach i nad łóżeczkiem nie pozwalają wpaść w nastrój monotonii. Również wielobarwne okładki książeczek nie dają przejść obok siebie obojętnie. Cała przestrzeń prezentuje się bardzo przytulnie i funkcjonalnie. Pokój dla maleństwa jest genialną inspiracją  dla rodziców, którzy szukają fajnych rozwiązań do urządzenia małych przestrzeni w oryginalnym stylu.

pokój dla malenstwa_babyanddesign20172

via lestrouvaillesdalma

pokój dla malenstwa_babyanddesign20173

via lestrouvaillesdalma

Imię maleństwa z czarnego sznurka nie jest trudne do wykonania. Ładnie się prezentuje i przypomina, kto w tym pokoju jest gospodarzem.

pokój dla malenstwa_babyanddesign20174

via lestrouvaillesdalma

pokój dla malenstwa_babyanddesign20175

via lestrouvaillesdalma

pokój dla malenstwa_babyanddesign20176

via lestrouvaillesdalma

pokój dla malenstwa_babyanddesign20178

via lestrouvaillesdalma