Biblioteka stworzona na potrzeby dzieci

Bibliotekę odwiedzamy z dziećmi raz w miesiącu. Cieszymy się, że powstało w niej miejsce specjalne zarezerwowane tylko dla najmłodszych czytelników. Jednak to, co chcemy pokazać dziś, jest ekscytującą przestrzenią stworzoną dla dziecięcych miłośników książek dzięki the design concept. O takim wystroju zamarzy pewnie niejedna biblioteka. Prezentowany projekt to doskonały pomysł na to, jak zaprzyjaźnić dziecko z książką oraz zachęcić je do odwiedzania takich miejsc, jak biblioteka.

biblioteka_babyanddesign1

the design concept

Gdzie można przenieść się do świata książek

Przytulnie i wygodnie to pierwsze myśli, jakie pojawiają się w czasie wirtualnego zwiedzania miejskiej czytelni. Bajkowe aranżacje pomieszczeń, kolorowe i fantazyjne kształty mebli dają możliwość przeniesienia się dzieciom do świata znanego im właśnie z książek. W przestrzeni prezentowanej biblioteki każde dziecko może znaleźć miejsce tylko dla siebie, w którym doskonale się zakamufluje i w ciszy oraz spokoju zanurzy się w ulubioną lekturę.

biblioteka_babyanddesign3

the design concept

biblioteka_babyanddesign2

the design concept

Wyczucie potrzeb i wsparcie dla najmłodszych

Regały z półkami na książki zostały zaprojektowane tak, aby dzieci mogły bez przeszkód znaleźć dział najbardziej ich interesujący. Każde z nich bez problemu sięgnie po książkę. W bibliotece powstały też miejsca z wygodnymi poduchami i miękkimi siedziskami. Dzięki takim komfortowym przestrzeniom książkę można przeczytać na miejscu.

biblioteka_babyanddesign4

the design concept

Bibliotheken - Libraries - Bibliothèques

the design concept

biblioteka_babyanddesign10

the design concept

biblioteka_babyanddesign9

the design concept

Bibliotheken - Libraries - Bibliothèques

the design concept

biblioteka_babyanddesign7

the design concept

Bibliotheken - Libraries - Bibliothèques

the design concept

biblioteka_babyanddesign5
the design concept

Grecka restauracja 48 Urban Garden

48 Urban Garden to grecka restauracja z bajecznym ogrodem, który zaprojektowali projektanci ze studia AK-A.

W restauracji 48 Urban Garden panuje swobodna atmosfera. Projektanci osiągnęli wspaniały efekt, dzieląc zadaszoną część lokalu z ogrodem za pomocą przestronnych szklanych okien i drzwi. Pozwala to na nieustanne cieszenie zmysłów wzroku, smaku i węchu bujną roślinnością, wśród której możemy znaleźć aromatyczne zioła, warzywa i owoce.

 

grecka restauracja1A-KA

Cudownie przyjemny klimat tworzy moc ciepłego światła. Nad głowami zawieszono sznury z żarówkami, które punktowo i delikatnie oświetlają przestrzeń restauracji i ogrodu. Oryginalne kinkiety pięknie rozświetlają bar i ściany na wolnym powietrzu. Ciepła barwa oświetlenia i meble w kolorze ciemnego drewna idealnie oswajają i ocieplają wnętrze.

grecka restauracja2A-KA

 

 

grecka restauracja3A-KA

 

 

grecka restauracja4A-KA

 

Wnętrze lokalu nawiązuje do ogrodowego stylu: zielone, wygodne krzesła, naturalne odcienie drewnianych ścian i drewniane ogrodowe meble pozwalają się czuć swobodnie, tak  jak „u siebie”.

 

grecka restauracja5A-KA

 

W ogrodzie możemy delektować się magiczną zielenią, która zachwyca swoją tajemniczością; szczególnie wijący się po ścianach bluszcz nabiera specjalnego wymiaru wieczorem przy blasku małych żarówek. Ekologiczne meble: charakterystyczny design drewnianych ławek i stolików, surowe pieńki drzew, w których możemy bez trudu policzyć słoje, ciepła drewniana podłoga – to wszystko pozwala być bliżej natury i nie tworzy sztucznego klimatu.

 

grecka restauracja6A-KA

 

 

grecka restauracja748 Urban Garden

 

 

grecka restauracja848 Urban Garden

the laundromat cafe, miejsce na pranie i dobrą kawę

Szukasz powodu, by wyjść z przyjaciółmi na dobrą kawę… Może musisz zrobić dziś pranie? Tak, to jest naprawdę uzasadniony pretekst, aby w Kopenhadze znaleźć się w tak klimatycznym miejscu jak the laundromat cafe na Elmegade 15 w Nørrebro.

babyanddesignlaundromat1the laundromat cafe

babyanddesignlaundromat2the laundromat cafe

babyanddesignlaundromat8jpgthe laundromat cafe

Myślą przewodnią właścicieli kawiarni było stworzenie przyjaznej przestrzeni dla ludzi, którzy chcą wykonywać codzienne czynności poza domem i w towarzystwie swoich znajomych. W the laundromat cafe można pogadać, napić się kawy, przejrzeć Internet, pograć w szachy lub karty i do tego jeszcze zrobić pranie w kawiarnianej pralni w stylu retro. A dzieci w tym czasie korzystają z zabawy z rówieśnikami na zaprojektowanym specjalnie dla nich placu zabaw.

babyanddesignlaundromat7jpgthe laundromat cafe

babyanddesignlaundromat5jpgthe laundromat cafe

babyanddesignlaundromat5the laundromat cafe

babyanddesignlaundromat6the laundromat cafe

babyanddesignlaundromat3the laundromat cafe

Cudowna atmosfera zachęca ludzi pracujących w domu lub zajmujących się dziećmi do zmiany środowiska. Nastawia pozytywnie i daje okazję, aby wyjść z domu i spotkać się z przyjaciółmi.

babyanddesignlaundromat4jpgthe laundromat cafe

babyanddesignlaundromat2the laundromat cafe

Dorośli i dzieci w kawiarni czują się swobodnie. Ciepła kolorystyka miękkich, tapicerowanych mebli daje poczucie bezpieczeństwa i przytulności. Ciepłe światło dodatkowo wzmacnia relaksacyjny nastrój. Pachnące domowe obiady i pyszne desery oraz aromatyczna kawa zaspokoją głód i pragnienie, szczególnie tych najmłodszych gości.